11/07/2020

איטום גגות

איטום גגות – שרות ואחריות

איל למנוע נזילות באיטום גג חדש ?

איל למנוע נזילות באיטום גג חדש ?

איטום גג שטוח

איטום גג שטוח

ההצלחה של כל פרויקט איטום גג שטוח תלויה תמיד ביישום הנכון. “ציפוי” גג שטוח, לא תמיד אומר שהגג יהיה אטום למים. לציפויים רבים יש רק את התפקיד להגן על הגג הקיים מפני החשיפה לקרני ה-UV שגורמים נזק בל ישוער במשך השנים, ולהאריך את חייו. לדוגמה, ציפויים אקריליים מתחלבים במים, וכתוצאה מכך מוביל לכישלון מוחלט של המוצר והאיטום במקומות בהם הגג יש מים עומדים. וועדי בניינים ו / או מנהלי נכסים צריכים לשקול להשתמש רק בציפויים כאלה למטרות תחזוקה בלבד ! , כאשר לגג יש שיפוע טוב והמים אינם נקווים סביב חורי ניקוז. אפילו בבחירת חומר האיטום המתאים, ישנם היבטים חשובים רבים שיש לקחת בחשבון לצורך פרויקט איטום מוצלח.

האם משטח הגג יבש?

האם הטמפרטורה של המצע והסביבה הן בטווח היישום המקובל?

האם מתקבלת הצריכה הנדרשת?

האם זמן הייבוש של כל שכבה אכן בוצעה עפ”י ההוראות?

ואיך האיטום הלכה למעשה מתפקד עם תחילת הגשמים?

  על קבלן האיטום לכבד את כל מגבלות המוצר של היצרן ולנהל נכון את תהליך היישום הנכון. ציות קפדני להוראות היישום הוא הדרך הבטוחה ביותר להבטיח שגג שטוח יהפוך לאטום. יצרנים רבים מציעים הכשרה מיוחדת לקבלנים, מפגשי ידע ולימוד, פעילויות אלה נועדו להביא מידע רב ערך על מוצריהן ולחנך את העובדים לגבי יישום נכון.

כיצד להימנע מדליפות על גג שטוח ?

ללא קשר לנוזלים שיורדים על הגג, על מנת להשיג גג נטול דליפות לאורך זמן, על הקבלן להבטיח שמשטח הגג נטול מפגעים ולכלוך, לטפל במדויק בפרטים ולהחיל כראוי את האיטום עפ”י ההוראות. בגגות בהם מופיעים נזילות הם מתרחשים בעיקר בפרטים שלא טופלו כראוי. בין אם הפרטים הללו הם חדירות נזולים דרך צינורות אוורור, צינורות ניקוז, חלונות בגג , ורולקות בדפנות הגג , הפרטים הללו הם הנקודות הרגישות ביותר בהן מים יכולים להסתנן מה שבסופו של דבר מה שמוביל לדליפות.
איטום פתחי ניקוז בגג
איטום פתחי ניקוז בגג

הימנעות מדליפות על גג שטוח

לעתים קרובות, קירות בנייה, בין אם קירות מעקה או קטע בנייה בצמוד מעל קו הגג, אינם נותרים מטופלים. ללא חיפוי נכון על קיר המעקה או טיפול דוחה מים מתאים בקירות בנייה, מים ייספגו בקלות על ידי הבניין, דבר שיכול להוביל להעברת מים / אדים נוספים בתוך מבנה הגג ובסופו של דבר בתוך המבנה. מלבד תהליך היישום, יש חשיבות עליונה לתחזוקה נאותה במהלך מחזור החיים של איטום הגג. וועדי בניינים או מנהלי נכסים צריכים לשקול להעסיק אנשי מקצוע לגגות לצורך ביצוע בדיקות תקופתיות וביצוע תחזוקה. שיטה טובה לבדוק גג לפחות פעמיים בשנה על מנת לבדוק את תפקודם התקין של ניקוז, פינוי פסולת, בדיקת מצב האיטום וביצוע תיקונים נדרשים ברגע שנראה שהם נחוצים. ניקוי הגג יסייע בשמירה על הרפלקסיביות ברמות גבוהות לאורך זמן רב יותר. גג קריר נשאר קריר כל עוד הצבע הלבן הרפלקסיבי חשוף לשמש ואינו מכוסה בעפר או פסולת אחרת.
מניעת נזילות באיטום גג
מניעת נזילות באיטום גג
דילוג לתוכן