תערוכת צילום רוק אנ’ רול: איך נראתה האופנה? וואלה תרבות ובידור 16.6.11 / רוויטל מדר
מכיוון שעולם המוסיקה הישראלי אף פעם לא שם המלתחה בראש מעייניו, גם הויז’ואלס שעלו מתוך הסצינה הזו היו לרוב פחות מסעירים מאילו שבניכר. כעת, האוצרים אירית לוין ואריה ברקוביץ’, בוחנים את אופן הנראות של ז’אנר הרוקנרול הישראלי. "רואים רוקנרול – הממד הויז’ואלי של הרוק הישראלי", היא תערוכה שמציגה צילומים וציורים של אמנים שונים, ביניהם הצלמת מירי דוידוביץ’, והצלם מיכה קירשנר, הצייר אורי רייזמן, כמו גם אורי ליפשיץ ויגאל תומרקין.

זוהי רק רשימה חלקית של מי שלקח חלק בתיעוד או בחשיבה על אופן התיעוד של הרוקנרול הישראלי, ושיוצג בתערוכה. בעוד שהצילומים מציגים בחלקם צילומי פורטרט, כמו זה של מאור כהן על ידי ורדי כהנא, בחליפה שחורה ובאנטי-תזה לדלות החומר הישראלית, הרי שהעבודות של דוידוביץ’ מציצות אל אחורי הקלעים, ומציגות את הדברים יותר כפי שהם היו, וגם היכן שהיו – כמו בצילום של הפינגווין המיתולוגי. זאת בעוד תומרקין וחגית שחל מציגים יותר מכל את המבט שלהם על העולם הזה.

פרסומת

כך או כך מדובר בתערוכה מעניינת, שניתן לבחון דרכה ביתר שאת את מערכת היחסים שמנהל הרוקיסט הישראלי עם תעשיית האופנה, ואולי אפילו פשוט עם לבוש. אלה וגם אלה משתקפים מבעד לעבודות.

פתיחה במוצאי שבת, ה-18 ביוני, בשעה 20:30.
תאריך סגירה 23 ביולי 2011.
בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי, רחוב אלחריזי 9, תל אביב.


תמונה ראשונה:
מירי דוידוביץ
מועדון הפינגווין תל אביב, 1984,
הדפסת פיגמנט ארכיוני, 40X30 ס"מ

תמונה שנייה:
אפרת בלוססקי,
נושאי המגבעת, 1989
צילום שחור-לבן