לדף הבית


ד.נ.א


 

 

 


ד.נ.א

"ד.נ.א" היא תערוכה קבוצתית שבה מציגים תמר לוי, מאיר כהן ואייל שפרון – שלושה אמנים העובדים עם חומרי גלם אשר עברו כמה גלגולים בחייהם. אין הכוונה דווקא לרדי מייד במובן המובהק של המילה, והדגש הוא על חומרים שמוגדרים כאשפה, כמו שאריות שנסחפו מהים, בעבודותיה של תמר לוי, מדפי ברזל חלודים שהם המצע הציורי של מאיר כהן, וחלקי צמיגים וצמיגים גרוסים לאבקה שבהם משתמש אייל שפרון כחומר ציור. האמנים כמו חושפים ומתייחסים לחומר ומנסים לגלות את מהותו, את החיים השניים שלו ואת היופי והאסטטיקה שבהם - האסטטיקה שבלא מושלם והפגום.

שפרון מציג לצד הצילומים אובייקטים העשויים רדי מייד וצמיגים, חומר שהוא חוקר בשנתיים האחרונות וממנו הוא יוצר. הצמיגים ארוגים, צבועים וכתושים. ההשפעות של שפרון הן רבות ומגוונות ומגיעות ממקורות שונים, ובהם הטבע, הים והספינות. הוא משתמש בחומרים מהטבע - חומרים אורגניים, עצים, זכוכית, חומרים מהשדה, תבלינים ומזון - לצד חומרים סינטטיים העוברים תהליכים כימיים.

הצילומים של לוי מתמקדים בפסולת מגוונת וצבעונית שאחריה היא תרה לאורך חוף ימה של יפו. הפריטים שהיא בוחרת לאחר מכן מצולמים על רקע לבן ניטרלי, כירורגי כמעט, והתוצאה היא פורטרט ספק פתייני ומאד אסתטי של החומר שעבר גלגולים רבים עד אשר מצא עצמו מושלך מתוך הים לחוף.

עבודותיו של כהן עוסקות במושגי מוות ובזמן וההשפעות הבלתי נמנעות של הטבע על החומר. כהן מתערב בתהליכים הטבעיים ומנסה לשלוט, להאיץ ולהאט את התבגרות החומר בעזרת כימיקלים וריאקציות שונות. בחלק ניכר מגוף העבודות של כהן נעשה שימוש באלמנטים מברזל שהוא מוצא ואוסף. בעבודותיו משלב כהן טכניקות שונות - ציור, חריטה ופיסול.

אוצרת: ורה פלפולפתיחה: 13/12/2012

נעילה: 31/12/2012

מקום התערוכה: TAYARA ,YAFFA

תגובות
הוספת תגובה

מאגר האתר: 11,240 אמנים. 6,837 תערוכות. 911 מקומות תצוגה. 278 מאמרים. 53,328 תצלומים.